Ще у 1984 році на базі кардіологічного відділення ТОККЛ створено діагностично-консультативний дистанційний кабінет, основним завданням якого був цілодобовий прийом ЕКГ з лікувально-профілактичних закладів області та м. Тернополя по системі дистанційного апарату «Волна» та надання кваліфікованих консультацій лікарям щодо діагностики кардіологічної патології та вибору подальшої лікувальної тактики. За результатами цих консультацій направлялись бригади сан авіації для транспортування пацієнтів з гострим інфарктом міокарда і складними розладами ритму та провідності у БРІТ ТОККЛ, що дозволило оптимізувати лікувально-діагностичний процес у даної категорії пацієнтів, зменшити кількість ускладнень. В середньому працівники ДКДЦ реєстрували до 9 тисяч ЕКГ за рік.
В рамках програми розвитку сільської медицини по розподілу Міністерства охорони здоров’я України у Тернопільській обласній лікарні у 2005 році встановлено сучасну центральну прийомну станцію комплексу транстелефонної ЕКГ «Телекард» та 10 передавальних пристроїв в 10 ЦРЛ області. А у 2006 році мережею дистанційної системи «Телекард» охоплено ще 10 лікувальних закладів, в тому числі 3 номерні лікарні.
На даний час, враховуючи демографічні та територіальні особливості Тернопільської області (порівняно невелика кількість населення, близькість районних центрів до обласного центру), забезпеченість амбулаторій сімейного лікаря ЕКГ апаратами та близькістю амбулаторій до обласного центру, немає особливої необхідності створювати в кожному районі ДДЦ. Більш доцільно, на нашу думку, створити 1-2 міжрайонні ДДЦ.
На базі кардіологічного відділення ТОККЛ консультативну допомогу надають 3 лікарі кардіологи з вищою категорією. У складних випадках консультативна допомога надається завідувачем відділення та професорсько-викладацьким складом Тернопільського державного медичного університету. Аналізуючи кількість прийнятих ЕКГ по системі «Телекард», слід відмітити, що у 2005 році передано 179, у 2006 році – 489, а у 2007 - 980 електрокардіограм, причому найбільш оптимально використовувалася дана програма фахівцями з віддалених районів області: гострий коронарний синдром, в т.ч. інфаркт міокарда – 616, порушення провідності – 84, суправентрикулярні тахікардії – 62, пароксизми фібриляції передсердь – 178, інша патологія – 40.
Отже, як видно з наведених даних, у структурі переданих ЕКГ переважає гостра коронарна патологія - 62,8%. За результатами отриманих даних у 68% були здійснені виїзди бригад екстреної медичної допомоги, а у 32% лікарям ЦРЛ надано консультативну допомогу, що дало змогу оптимізувати лікувальний процес та зекономити бюджетні кошти.
Таким чином, дистанційна діагностика ЕКГ здатна значно скоротити час від початку надання спеціалізованої допомоги пацієнтам кардіологічного профілю у складних випадках, а також зменшити витрати бюджетних коштів на виїзди бригад екстреної медичної допомоги.